top of page

INFO

lokalizacja:
Wro
cław

realizacja:
2018

zdjęcia:
Agata Piątkowska

publikacje:

Label Magazine

Elle Decoration

Czas na Wnętrze

Apartament o powierzchni 86m2 zlokalizowany jest na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, w prestiżowym apartamentowcu autorstwa pracowni Maćków. Czysta forma, prosta kompozycja oraz połączenie bieli i czerni charakteryzujące bryłę budynku ma swe odbicie również w projekcie wnętrza, tym samym dając poczucie przynależności własnie do tego miejsca. Nie bez znaczenia dla wizji projektowej pozostał też fakt o włoskich korzeniach inwestora. Wnętrze łączy w sobie włoską elegancję, jakość i powściągliwość w formie z pięknem natury widocznej w zastosowanych materiałach. Na podłodze zestawiono delikatnie szczotkowane i wędzone drewno z kamiennym wzorem gresu. Połyskujące w akcentach złoto dodaje szlachetności jako nienachalny detal biżuteryjny.

 

Wyjątkowości całej koncepcji nadaje natomiast materiał sklejki, ukazany w nietypowym wydaniu. Zastosowana grafitowa bejca uszlachetnia powierzchnię płyt i subtelnie uwydatnia ich naturalne piękne usłojenie. Sklejka w tej wersji została wykorzystana jako element zabudowy meblowej czy okładzina ścienna i konsekwentnie przewija się przez poszczególne pomieszczenia apartamentu. 

 

By spełnić wszystkie wymagania użytkowe inwestora, w apartamencie zostały wprowadzone również zmiany od strony funkcjonalnej. Udało się wydzielić osobne pomieszczenie gospodarcze. Natomiast duża, otwarta przestrzeń salonu z kuchnią została oddzielona od strefy wejściowej wysokim modułem zabudowy, łączącej w sobie funkcję pojemnej szafy ubraniowej, szaf kuchennych oraz zabudowy rtv od strony salonu. Cała bryła została wykończona wysokiej jakości laminatem wiernie odwzorowującym delikatną strukturę betonu. Z podłużnej nieforemnej przestrzeni głównej sypialni wyodrębniona została garderoba. Szafy o białych frontach, obudowane barwioną sklejką są oszczędnym w formie wprowadzeniem do strefy intymnej apartamentu.

KONTAKT

N'concept Natalia Adamczyk

ul. Smardzowska 69C

52-234 Wrocław

NIP 8992578917

600 180 471

© 2022 by nconcept.pl / All rights reserved

  • Instagram
  • Facebook
  • Pinterest
bottom of page